Radio Station Of Ks. Pawlukiewicz

 • desc

  Krzyżowa Droga do Zwycięstwa - STACJA III - ks. Piotr Pawlukiewicz

  Krzyżowa Droga do Zwycięstwa - STACJA III - ks. Piotr Pawlukiewicz

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Czego się boi szatan i czego nam zazdrości

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 09-10-2011 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Ale Gość!- ks. Piotr Pawlukiewicz w Łasku

 • desc

  Stawiaj Jezusowi trudne pytania - ks. Piotr Pawlukiewicz - konferencja dla młodzieży

  O szansach, jakie - dzięki relacji z Jezusem - stoją przed młodymi ludźmi, mówił 21 stycznia w Łodzi ks. Piotr Pawlukiewicz. Znany duszpasterz i kaznodzieja spotkał się w kościele św. Maksymiliana na Dąbrowie z uczniami z kilku okolicznych szkół.

 • desc

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Nie bój się usłyszeć prawdy o sobie

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 14-10-2012 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - W nas są psy dobre i złe, wygra ten którego karmisz

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 07-08-2011 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Bóg daje nam prezent pt: Nasze Życie

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 18-12-2011 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  ks. Piotr Pawlukiewicz. Małżeństwo, labirynt czy droga do nieba?

  Niesamowita konferencja wygłoszona w Bazylice Konkatedralnej w Kołobrzegu 14.04.2015 r.

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Robert Lewandowski i Jego Fan Andrzej 19-04-2015

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 19-04-2015 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Proś Boga o pomoc w walce ze złością

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 10-06-2012 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Żebyśmy byli dobrymi topielcami dla grzechu

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 13-01-2013 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Jak rozwijać miłość w związku

  Konferencja Księdza Piotra Pawlukiewicza w ramach projektu Parowiec w Duszpasterstwie Akademickim REDEMPTOR

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Jak szybko zniechęcamy się i zapominamy

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 12-08-2011 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Budowanie Fałszywego Ja

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 02-10-2011 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  ks Piotr Pawlukiewicz-mężczyzna i męskość

  świadectwo nawrócenia-

 • desc

  Musisz nauczyć się kochać!

  „W swoim życiu masz tylko jedno zadanie. Nauczyć się kochać!” – mówił do zebranych w ramach Czwartkowych Wrocławskich Katechez w kościele garnizonowym o. Adam Szustak OP. Nauczania dominikanina słuchało ok. 1500, w większości młodych osób. W swojej katechezie o. Adam Szustak mówił o miłości i warunkach jej rozwoju. Wzrostowi miłości musi towarzyszyć otwarcie się człowieka na drugą osobę - "Ktoś musi w moje życie wtargnąć, musi je zagarnąć, czasem nawet rozwalić" – mówił kaznodzieja porównując naukę miłości do mozolnego powstawania perły. - "Aby prawdziwie kochać trzeba ograniczyć siebie, przyjąć coś, co nie jest mną” - zaznaczał. Pięknej miłości służą trzy kroki. Doskonałą ich ilustracją jest opisana w Ewangelii historia choroba teściowej św. Piotra. Jezus wykonał trzy gesty względem kobiety. Podszedł do niej, aby zobaczyć sytuację jej oczami; ujął ją za rękę, co jest symbolem szacunku i delikatności, a następnie podniósł ją. Wówczas - zdaniem kaznodziei - kobieta poczuła, że została potraktowana z miłością i doceniona. wideo-realizacja Zdzisław Maj tvrodzina

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Brak czasu na modlitwę pokazuje nam,jak bardzo liczymy na siebie

  Kazanie ks. Piotra dnia 12-04-2015 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Wielkopostne Rekolekcje Akademickie - 9 marca 2015 r. - Ks. dr Piotr Pawlukiewicz

  W dniach 8-10 marca 2015 r. odbyły się Wielkopostne Rekolekcje Akademickie, które poprowadził ks. dr Piotr Pawlukiewicz. W dniach 9 i 10 marca wygłosił on konferencje w Kościele św. Jadwigi Królowej przy Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu. Zapraszamy do obejrzenia drugiej konferencji z 10 marca:

 • desc

  o Adam Szustak - Czy macie Ducha Świętego?

  Konferencja wygłoszona podczas VII Weekendu Pełnego Łaski na Gòrze św. Anny

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Czy umiesz cicho zamykać drzwi

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 06-11-2011 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Droga Krzyżowa

  Droga Krzyżowa - multimedialna.

 • desc

  Ks. Pawlukiewicz - Dlaczego młodzi nie powinni mieszkać razem przed ślubem?

  Ks. Piotr Pawlukiewicz spotkał się 18 stycznia z młodzieżą w Pabianicach. W kościele NMP Różańcowej najpierw wygłosił wykład "BMW - Bierny, Mierny, Wierny", a potem odpowiadał na pytania. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "Dialog Młodych o Wierze". Odpowiedź na pytanie 6. "Dlaczego młodzi nie powinni mieszkać razem przed ślubem?"

 • desc

  Nie posyłajcie dzieci do szkoły - Adam Szustak OP

  "Bóg - najgorszy rodzic świata" to temat wykładu w ramach cyklu "Credo. O wychowaniu religijnym". 26 lutego 2015 r. mówił na ten temat o. Adam Szustak OP. Nie posyłajcie dzieci do szkoły - zachęcał o. Adam Szustak w trakcie wykładu. Nie po to jednak, by dzieci zostały analfabetami, ale w celu przeciwnym - by rzeczywiście zdobywały wiedzę i umiejętności. Była to jedna z pięciu praktycznych porad, jakie znany dominikanin miał dla rodziców małych dzieci. Całość wykładu: Wcześniejsze wykłady w ramach cyklu: 9 października. "Aniołek, Bozia, paciorek, czy religijna inicjacja?" - o. Paweł Gużyński OP: 16 października. "Kto wychowa twoje dziecko?" - Adam Wyszyński OP 6 listopada. "Rodzice nie rozdrażniajcie dzieci" - o. Piotr Krysztofiak OP 20 listopada - "Moja nieświęta rodzina" - o. Tomasz Nowak OP 4 grudnia - "Gdy moje dziecko traci wiarę" - o. Szymon Popławski OP 8 stycznia - "Święty wychowawca" - o. Marek Krysztopik OP 22 stycznia - "Rodzice na detoksie, czyli po co w ogóle są dzieci?" - o. Adam Szustak OP 12 lutego - "Rodzice dorosłych dzieci" - o. Zdzisław Górnicki OP Kolejne tematy wykładów: 5 marca - "Słowa uczą, rytuały i symbole wychowują" - o. Paweł Gużyński OP 9 kwietnia - "Dzieci słuchają. Siła duchowa słów" - o. Piotr Krysztofiak OP 23 kwietnia - "Niechciani rodzice, niechciane dzieci" - o. Tomasz Nowak OP 7 maja - "Mission impossible – rodzice chrzestni" - o. Szymon Popławski OP 28 maja - "Czego nastolatek nie powie rodzicom?" - o. Adam Wyszyński OP 11 czerwca - "Nie mamy ślubu. Jak wychować dzieci?" - o. Zdzisław Górnicki OP 25 czerwca - "Rodzice i dzieci pośród gadżetów" - o. Marek Krysztopik OP

 • desc

  Krzyżowa Droga do Zwycięstwa - STACJA VIII - Adam Szustak OP

  Bądź na bieżąco! Zapisz się na Zobacz zapowiedź całych rekolekcji: Rekolekcje prowadzą: ks, Marek Dziewiecki, Stan Fortuna CFR, Tomasz Nowak OP, ks. Piotr Pawlukiewicz, bp Grzegorz Ryś, Maciej Szczęsny SJ, Adam Szustak OP, Arkadio

 • desc

  Krzyżowa Droga do Zwycięstwa - STACJA VI - Tomasz Nowak OP

  Bądź na bieżąco! Zapisz się na Krzyżowa Droga do zwycięstwa. Prowadzący: ks, Marek Dziewiecki, Stan Fortuna CFR, Tomasz Nowak OP, ks. Piotr Pawlukiewicz, bp Grzegorz Ryś, Maciej Szczęsny SJ, Adam Szustak OP, Arkadio

 • desc

  Paweł Chu Chu Kątny & Mateusz Mefo Godlewski - A wszystko zaczęło się od...

  A wszystko zaczęło się od..." Wejdź, aby obejrzeć więcej podobnych historii. Audiobook Arkadio związany z akcją "Rób to, co kochasz. 5 kroków - jak wejść na drogę życia pasją" znajdziesz tutaj:

 • desc

  Ks. Piotr Pawlukiewicz - Szatan Działa Nowocześnie 01-02-2015

  Kazanie ks. Piotra z kościoła św. Anny dnia 01-02-2015 Ksiądz Piotr Pawlukiewicz - Duszpasterz Akademicki Warszawy. Jego niedzielne msze u św. Anny o godz. 15 cieszą się niesłabnącą popularnością. Urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurychu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks - poezja czy rzemiosło?.

 • desc

  Krzyżowa Droga do Zwycięstwa - STACJA II - Adam Szustak OP

  Bądź na bieżąco! Zapisz się na Zobacz zapowiedź całych rekolekcji: Rekolekcje prowadzą: ks, Marek Dziewiecki, Stan Fortuna CFR, Tomasz Nowak OP, ks. Piotr Pawlukiewicz, bp Grzegorz Ryś, Maciej Szczęsny SJ, Adam Szustak OP, Arkadio

 • desc

  Lego The Stations of the Cross

  Stop motion Lego Stations of the Cross with "Dark Night of the Soul" by Philip Wesley

 • desc

  Wielki Post 2015 - zapowiedź

  Zapowiedź franciszkańskich rekolekcji wielkopostnych zatytułowanych: "NAMRQCENIE", które oglądać będzie można codziennie od Środy Popielcowej (18 lutego 2015( do Niedzieli Zmartwychwstania (5 kwietnia 2015). Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji:

 • desc

  The Stations of the Cross by Saint Francis of Assisi

  The Stations of the Cross - The Way of the Cross by St. Francis of Assisi. *Correction* of pronunciation: Simon of Cyren (e).

 • desc

  Andrzej Tokarz - A wszystko zaczęło się od...

  A wszystko zaczęło się od..." Wejdź, aby obejrzeć więcej podobnych historii. Audiobook Arkadio związany z akcją "Rób to, co kochasz. 5 kroków - jak wejść na drogę życia pasją" znajdziesz tutaj:

 • desc

  The Way Of The Cross-2015

  By St. Alphonsus Liguori. Hit Space Bar to pause video to pray Our Father etc in between stations or pray with our Extended version Pray and experience the Stations of the Cross at Church with the audio version available for download at www.divinemercyrosary.com. The Holy Rosary and Divine Mercy Chaplet DVD is also available for purchase.

 • desc

  RUT - Rekolekcje Ulepione Tęsknotą - dzień pierwszy

  Wielkopostne Rekolekcje Ulepione Tęsknotą, wygłoszone przez o. Adama Szustaka OP u warszawskich dominikanów na Służewie, 3-6 marca 2013 r. Dzień pierwszy - nagranie z konferencji po wieczornej Mszy św. o 19:30 Piasek - Kasia Rogowska Gitara - Piotr Kurstak Perkusja - Witek Wilk Wprowadzenie do rekolekcji - Dzień pierwszy - kazanie - Dzień pierwszy - konferencja - Dzień drugi - kazanie - Dzień drugi - konferencja - Dzień trzeci - kazanie - Dzień trzeci - konferencja - parafiadominika.pl | langustanapalmie.pl

 • desc

  Audiobook Projekt: JUDYTA. Czym jest siła kobiety? - O. Adam Szustak OP

  Wejście do sklepu: autor: O. Adam Szustak OP Niemal każda kobieta pragnie mieć przy swoim boku mężczyznę. Wtedy odczuwa szczęście i spełnienie. Ale gdy tego jedynego nagle zabraknie lub długo się nie pojawia... jej życie zmienia się w dramat. "Już nigdy nie będę szczęśliwa!" - krzyczy jej dusza i serce. Nieprawda! Jaki zamysł miał Bóg, gdy stwarzał kobietę? Że będzie piękna, wolna, niezależna, będzie szczęśliwa taka, jaka jest. Tymczasem duża część współczesnych kobiet chce być silna, chce być waleczna. Takie kobiety zamiast się spełniać, stają się żeńską wersją mężczyzny. Czy też tak masz, że czujesz się nieszczęśliwa, gdy nie ma wokół ciebie mężczyzny? Czy niezależność oznacza dla Ciebie przejęcie cech mężczyzny? Jeśli rzeczywiście tak jest, możesz odszukać prawdziwą siebie dzięki historii Judyty. To jedna z najbardziej niezwykłych kobiet kart Biblii. To o niej opowiada o. Adam Szustak - znany rekolekcjonista - w swoim nowym audiobooku "Projekt: Judyta". O. Szustak jest również autorem licznych bestsellerów w Tolle.pl takich, jak Garnek strachu czy Zamknij oczy. "Projekt: Judyta" jest dla Ciebie, jeśli jesteś ciekawa: dlaczego do pełni szczęścia nie potrzebujesz mężczyzny? jak być silną kobietą, nie stając się jednocześnie imitacją mężczyzny? czym prawdziwe piękno różni się od atrakcyjności seksualnej? na czym polega kobieca niezależność i jak ją budować? dla jakich kobiet mężczyźni tracą głowę? Nie zdziw się, jeśli "Projekt: Judyta" zaneguje prawie wszystko, co do tej pory uważałaś za podstawę bycia prawdziwie silną kobietą... Zajrzyj do "Projekt: Judyta" i przyjmij zaproszenie do heroicznej walki o prawdziwą kobiecość. Wejście do sklepu:

 • desc

  THE STATIONS OF THE CROSS

  The Stations of the Cross Tip: you'll enjoy this better in full screen mode - simply click the rectangular button at the bottom right hand of the video screen.

 • desc

  DROGA KRZYŻOWA 3.wmv

  Stacje Drogi Krzyżowej- Podkład muzyczny- Być bliżej Ciebie chcę, Materiał Filmowy - Pasja Mela Gibsona.

 • desc

  Audiobook Projekt: JUDYTA. Czym jest siła kobiety? - O. Adam Szustak OP

  Wejście do sklepu: autor: O. Adam Szustak OP Niemal każda kobieta pragnie mieć przy swoim boku mężczyznę. Wtedy odczuwa szczęście i spełnienie. Ale gdy tego jedynego nagle zabraknie lub długo się nie pojawia... jej życie zmienia się w dramat. "Już nigdy nie będę szczęśliwa!" - krzyczy jej dusza i serce. Nieprawda! Jaki zamysł miał Bóg, gdy stwarzał kobietę? Że będzie piękna, wolna, niezależna, będzie szczęśliwa taka, jaka jest. Tymczasem duża część współczesnych kobiet chce być silna, chce być waleczna. Takie kobiety zamiast się spełniać, stają się żeńską wersją mężczyzny. Czy też tak masz, że czujesz się nieszczęśliwa, gdy nie ma wokół ciebie mężczyzny? Czy niezależność oznacza dla Ciebie przejęcie cech mężczyzny? Jeśli rzeczywiście tak jest, możesz odszukać prawdziwą siebie dzięki historii Judyty. To jedna z najbardziej niezwykłych kobiet kart Biblii. To o niej opowiada o. Adam Szustak - znany rekolekcjonista - w swoim nowym audiobooku "Projekt: Judyta". O. Szustak jest również autorem licznych bestsellerów w Tolle.pl takich, jak Garnek strachu czy Zamknij oczy. "Projekt: Judyta" jest dla Ciebie, jeśli jesteś ciekawa: dlaczego do pełni szczęścia nie potrzebujesz mężczyzny? jak być silną kobietą, nie stając się jednocześnie imitacją mężczyzny? czym prawdziwe piękno różni się od atrakcyjności seksualnej? na czym polega kobieca niezależność i jak ją budować? dla jakich kobiet mężczyźni tracą głowę? Nie zdziw się, jeśli "Projekt: Judyta" zaneguje prawie wszystko, co do tej pory uważałaś za podstawę bycia prawdziwie silną kobietą... Zajrzyj do "Projekt: Judyta" i przyjmij zaproszenie do heroicznej walki o prawdziwą kobiecość. Wejście do sklepu:

 • desc

  Franciszkańska nocna droga krzyżowa 2015 - zaproszenie

  Chciałbyś przeżyć DROGĘ KRZYŻOWĄ inaczej niż siedząc w kościelnej ławce i słuchając rozważań? Chciałbyś zaangażować w nią nie tylko DUCHA ALE I CIAŁO? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „San Damiano” oraz Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe zapraszają Ciebie na… FRANCISZKAŃSKĄ NOCNĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. KIEDY? 20 marca o godzinie 23.00. Rozpoczynamy Mszą Świętą. GDZIE? START – Gdańsk Główny (ul. Świętej Trójcy 4) – Kaplica Św. Anny przy Kościele Świętej Trójcy – wejście przez bramę. Kaplica będzie otwarta od godz. 22.00. KONIEC – Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana (ul. Ujejskiego 40) – Sanktuarium M.B. Królowej Matki Nadziei i św. Maksymiliana Trasa FRANCISZKAŃSKIEJ NOCNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ Długości Trasy – 25 km ZANIM Z NAMI WYRUSZYSZ: – przygotuj sobie prowiant na drogę (picie, jedzenie, gorącą herbatę w termosie, wysokoenergetyczny prowiant: np. czekolada, batony), ponieważ w trakcie Drogi Krzyżowej nie można robić zakupów. Wiedz również, że nie ma wyznaczonych miejsc postoju na posiłek. – przygotuj sobie podręczną apteczkę dla siebie. – przygotuj sobie prosty krzyż z gałęzi, który będziesz niósł ze sobą. Jeśli chciałbyś wspólnie z nami przygotowywać swój krzyż to zapraszamy Ciebie z materiałem na krzyż (młotek, gwoździe i sznury udostępnimy) 20 marca na godz. 22.00 przed kaplicę Świętej Anny w Gdańsku. – weź ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (rozchodzone!) idziemy także lasem i plażą, kurta najlepiej nieprzemakalna (idziemy niezależnie od pogody). – wiedz, że całą drogę idziemy w CISZY, w wyznaczonych punktach trasy będą odczytywane Stacje Drogi Krzyżowej. – obowiązkowo zabierz: naładowany telefon, latarkę (najlepiej czołową), baterie do latarki, odblask (np. opaska, kamizelka) – sprawdź lokalną prognozę pogody! – przemyśl jak wrócisz po Nocnej Drodze Krzyżowej z miejsca docelowego, planowane przybycie około godz. 7.00, gdzie jest jeszcze przewidziana ciepła herbata. – zapoznaj się z trasą, która jest poniżej. – każdy uczestnik powinien mieć kontakt do osoby, która w nagłej sytuacji mogłaby po niego przyjechać na trasę Nocnej Drogi Krzyżowej. PAMIĘTAJ: – wszystko co weźmiesz bierzesz ze sobą, także im większy plecak tym większe obciążenie i zmęczenie, – udział na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ (osoby niepełnoletnie idą wyłącznie z opiekunem) ZAPISY: – w poniższym formularzu do dnia 17 marca. KONTAKT: (wszelkie informacje i pytania) Jakub Litwiński kom. 514045565 e-mail: litwinski.jakub@gmail.com Zgłoszenia:

 • desc

  The Stations of the Cross

  Praying the Stations of the Cross. Excellent any time of year, but especially during Lent.

 • desc

  Droga krzyżowa Stacja III Jezus upada pod krzyżem

  Stacja 3: Pan Jezus pierwszy raz upada pod krzyżem. Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez Krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył. Jestem tam, gdzie ciągną Boga na śmierć. Jestem wśród tych, co śmieją się z Jego upadku. Jestem tylko jednym z wielu. Ale dlaczego On na mnie patrzy? Nie tylko ja jestem tu, gdzie Bóg upada wśród śmiechu i obojętności. Odwracam głowę, by nie widzieć, jak On na mnie patrzy. Jego wzrok przenika. Przenika każdego - mnie i ciebie, i ciebie. I widzi nas - mnie i ciebie. Widzi, jak odwracamy się od Niego. Za nasze odejścia i za tych, którzy odchodzą od prawdziwej wiary - przepraszamy Cię , Jezu! Jesteśmy zdziwieni i zrozpaczeni Chrystusową słabością i brakiem anielskiej interwencji. Odwracając oczy od tego poniżenia nie dostrzegamy w nim znaku słońca. Ślepi i wystraszeni zapieramy się Odkupiciela, wciąż powtarzając słabość Piotra - Opoki Jego Kościoła. Zapominamy, że "Bóg wyprowadzi zbawienie ludzkości z upadków Chrystusa pod krzyżem" (kard. K. Wojtyła, Rekolekcje w Watykanie, 1976). Jezus upada pod ciężarem krzyża. Upada na ziemię. „Czy myślisz, że mógłbym poprosić Ojca mego, a zaraz wystawiłby mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów!. On nie prosi o to. Skoro raz przyjął kielich z rąk Ojca, chce go wypić do dna. Właśnie on tego chce. Przecież „myśmy się spodziewali, powiedzą po kilku dniach uczniowie w drodze do Emaus. „Jeśli jesteś Synem Bożym będą Go prowokowali członkowie Sanhedryna. „Innych ocalał, siebie nie może ocalić, zawoła tłum. A on przyjmuje wszystkie te słowa obelgi, które zdają się unicestwiać cały sens Jego misji, Jego słów wypowiedzianych i cudów dokonanych. Przyjmuje te wszystkie słowa i nie chce im niczego przeciwstawiać. Chce aby był zelżony. Jest do końca, do każdego szczegółu wierny temu słowu, „Nie moja, ale Twoja wola niech się stanie. Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami !

 • desc

  The Stations of the Cross

  The 14 Stations of the Cross, with meditations by Fr. Samuel Medley SOLT, Fr. Jason Worthley, and Fr. Boniface Hicks OSB. Music by Jon Niven.

 • desc

  The Stations of the Cross with Father Reed

  Seen on the CatholicTV Network each Friday of Lent at 6:00 am, 12 noon and 6 pm. The Stations of the Cross (or Way of the Cross; in Latin, Via Crucis; also called the Via Dolorosa or Way of Sorrows, or simply, The Way) refers to the depiction of the final hours (or Passion) of Jesus, and the devotion commemorating the Passion. The tradition as chapel devotion began with St. Francis of Assisi and extended throughout the Roman Catholic Church in the medieval period. It is less often observed in the Anglican and Lutheran churches. It may be done at any time, but is most commonly done during the Season of Lent, especially on Good Friday and on Friday evenings during Lent. The Stations of the Cross originated in pilgrimages to Jerusalem. A desire to reproduce the holy places in other lands seems to have manifested itself at quite an early date.

 • desc

  The Stations of the Cross

  For More Visit our NEW site at : www.FaithFamilyNetwork.com Check it out, It's free. This is the full length version of the Stations of the Cross. Thanks to youtube they have allowed this full version to be broadcast without interruption. It is the same as the broken up version showed on this network. Please send this link out for Lent for others to experience. Share the faith in a more intimate way by following Jesus Christ on the way to the cross. This version is bound to move the hardest of hearts thanks to the Most Holy Spirit.

 • desc

  Stacje Drogi Krzyżowej

  stacje drogi krzyżowej

 • desc

  Droga Krzyżowa Stacja VII Jezus upada po raz drugi

  Stacja 7: Pan Jezus drugi raz upada pod krzyżem. Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez Krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył. Jestem tam, gdzie Bóg upadł i dotyka ziemię, którą stworzył. Może ona jest milsza dla Niego od nas, od tych, co idą w tłumie, od tych, co wydali Go na śmierć. Ziemia, ziemia święta, uświęcona Jego krokami, uświęcona Jego krwią. Czy i ona nas będzie oskarżać za skazanie Boga na śmierć? Nasze upadki, nasze kroki niepewne, nasze zdrady i kłamstwa, to wszystko ogarnia Twój wzrok. A gdy dotykasz ziemię, dotknij i serca nasze! O prawdziwą skruchę i żal za grzechy - prosimy Cię, Jezu! "A wiadomo, ze takie godziny przed świętem bywają gorączkowe. I uliczki są zatłoczone" (kard. Karol Wojtyła, Rekolekcje w Watykanie, 1976 r.) Powtórny upadek Chrystusa ma miejsce w tłumie ludzi skrzętnych i zabieganych, bo to Wieli Tydzień i za parę dni - Wielkanoc. Z Niedzieli palmowej, kiedy witaliśmy Chrystusa, na pamiątkę wjazdu do Jerozolimy zostały tylko obrzędowe palmy. Chrystus upadł, ale jeszcze walczy, jeszcze żyje, a myśmy Go już pogrzebali i zakryli fioletem. Tylko pies, który nie klasyfikuje zdarzeń, poznaje i czuje, że Bóg jest Żywy. „Jam jest robak, a nie człowiek, pośmiewisko ludzkie i wzgardzony u ludu - słowa psalmisty proroka znajdują swe pełne urzeczywistnienie na tych ciasnych, stromych uliczkach Jerozolimy w ciągu ostatnich godzin, które dzielą to miasto od rozpoczęcia Paschy. A wiadomo, że takie godziny przed świętem bywają gorączkowe. I uliczki są zatłoczone. W tej treści spełniają się słowa Psalmisty, chociaż nikt o tym nie myśli. Ci, którzy okazują wzgardę, z pewnością, nie zdają sobie sprawy, że ten Jezus z Nazaretu, który po raz drugi upada pod krzyżem, stał się dla nich pośmiewiskiem. A On tego wszystkiego chce. Chce spełnienia proroctwa, więc upada z wysiłku. Upada ze Swej woli, bo jakże spełnią się Pisma: „Jam jest robak, a nie człowiek. Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami !

 • desc

  Ks Piotr Pawlukiewicz - Bo tak będzie wygodniej

  Ks Piotr Pawlukiewicz - Bo tak będzie wygodniej Więcej na: Ks Piotr Pawlukiewicz - Dysharmonia Ks Piotr Pawlukiewicz: Wejdzie na ile mu drzwi uchylisz Całe kazanie: ... Ks Piotr Pawlukiewicz Poznać tajemnice Boże ... Ks Piotr Pawlukiewicz - Bo tak będzie wygodniej Ks Piotr Pawlukiewicz - Bo tak będzie wygodniej

 • desc

  Stations of the Cross for Children Pt 1

  Stations of the Cross for Children part 1 of 3

 • desc

  Rekolekcje wielkopostne 2015 - dzień 1 - nauka rekolekcyjna

 • desc

  GOLGOTA JASNOGÓRSKA CZĘŚĆ 1/5, STACJE I DO IV..wmv

  Zamyślenie przy Jasnogórskiej Golgocie Jerzego Dudy-Gracza. cz.1. Jestem na rekolekcjach dla biskupów na Jasnej Górze. Listopad 2004 r. O godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia idę Drogą Krzyżową na Wałach. Zatrzymuję się przy czternastu stacjach Piusa Welońskiego z jubileuszowego roku 1900. Dziś pójdę na klasztorną przybudówkę, aby modlić się przy Golgocie Jasnogórskiej Jerzego Dudy-Gracza. Nie idzie mi ta modlitwa. Wciąż myślę o Panu Jerzym, a On już nie żyje! Pan Jerzy Duda-Gracz Jasnogórską Drogę oddał jako wotum Matce Bożej i Narodowi 8 września 2001 r., czyli w sto lat po Drodze Krzyżowej Piusa Welońskiego. Na dokumencie, upamiętniającym moment przekazania Golgoty Jasnogórskiej czytam: Deo gratias! Non omnis moriar! Jerzy Duda-Gracz, 2001. Panie Jurku, ale Ty miałeś krzyżową drogę swojego życia. W albumie Golgota Jasnogórska piszesz: Jest to próba zwrócenia uwagi na mój artystyczny rodowód, polskie Sacrum i Profanum, oraz przemijanie i śmierć, czyli najważniejszy w mej twórczości motyw DROGI. Urodziłem się 20 marca (1941) w Częstochowie na ul. Śniadeckich. Stąd było blisko na Jasną Górę. Matka zabierała mnie tam często, aby wypłakać swoje gorzkie żale i wymodlić wolność dla mojego Ojca i Brata. Miałem 9 lat, myślałem wtedy: Gdybyś tu pojawił się, Jezu, czy nie stałbyś się wrogiem ludu? Przyjdą po Ciebie tajniacy z UB na Parkowej, staniesz przed sądem i wsadzą Cię do więzienia na Zawodziu i ukrzyżują Cię...

Try Radio Station Of
Ks. Pawlukiewicz

Share Playlist

Special Offers