Radio Station Of Ne festivalin e 11

 • desc

  Ne festivalin e 11-te te Kenges 1972 Shqipëria/Albania - Festival canzone albanese

  Ne festivalin e 11-te te Kenges 1972 Shqipëria/Albania - Festival canzone albanese

 • desc

  Vace Zela - Nene moj do pres gershetin

  Kenga fituese e fest te 15 te kenges,me muzik te Avni Mules qe edhe vete e ka kenduar ne perseritje ne ate festival

 • desc

  Justina Aliaj - Stacioni i dashur

 • desc

  Enver Hoxha - Shqiperia e Enver Hoxhes

 • desc

  Vace Zela - Rruget e jetes sime .mpg

 • desc

  Shqiperi O Nana Ime

  Per te gjithe Shiptaret ane e mbane.

 • desc

  Vace Zela~Lemza

  comment/rate flm=) Vace Zela~Lemza

 • desc

  Lindita Theodhori Kafe Flora Plot me Burra

  Lindita Theodhori (also Lindita Sota) here sings Kafe Flora, an edited version of the complete Kafe Flora Plot me Burra (Flora bar filled with men) at the 11th Music festival (Festivali i 11-të) in Albania.

 • desc

  Vace Zela - Valsi i lumturise .mpg

 • desc

  Këngët e festivalit të 11 në RTSH

  Të gjitha të drejtat i ruhen Autorit/ve. Lutje: Nëse këngët për një arsye apo tjetër nuk ju pëlqen, jeni të lutur të ruani kulturën ndër komente. Këto copa muzikore janë pjesë e Artit dhe Kulturës Shqiptare dhe si rrjedhojë, janë pjesë e Historisë tonë Kombëtare

 • desc

  Kenga e Nenes - Kozma Dushi

  Kenga e Nenes - Kozma Dushi

 • desc

  Enver Hoxha Private Life

 • desc

  Vace Zela Djaloshi dhe shiu

  Vace Zela Djaloshi dhe shiu

 • desc

  Kenge Arbëreshë - Italo-Albanians - Shqiptarët e italisë

  Kenge Arbëreshë Ital.: Arbëreshë (Italo-Albanesi) Shqiptarët e italisë Tane dynjaja Italia Meridionale Cultura Calabria Sicilia Puglia Molise Basilicata Calabria : Vacarizzo Albanese, San Giorgio Albanese, San Demetrio Albanese San Cosmo Albanese Plataci Spezzano Albanese... Puglia: Chieuti, Casalvecchio di Puglia, San marzano di san giuseppe Molise: Campomarino .. Sicilia: Piana degli Albanesi, Santa Cristina Gela ... Prima del 1900 : Bronte e Biancavilla (Sqip, Arbëreshë,Toskë, Kosova) bashkësi arbëreshë

 • desc

  Justina Aliaj - Jam nje vajze

 • desc

  RADIO TV SHQIPTAR 1986 tirana albania ARCHIEV

  RADIO TV SHQIPTAR 1986 VIA METEOOR SCATTER.+ INVERSIE+MOONBOUNCE+DIV. ARCHIEF TRIAX S A

 • desc

  Albania socialista

  Registrazione 1979 - Reportage in Albania. Raro documentario girato nella Repubblica Popolare Socialista d'Albania.

 • desc

  Vace Zela - Esperanza

 • desc

  Sherif Merdani - Rruga e Dibrës

  Këngë nga festivali 11 i këngës në RTSH Muzika: Alfons Ballici, Dhjetor 1972

 • desc

  Opinion - VACE ZELA-ZERI I DASHURISE, 18 dhjetor 2012

  Facebook: I pari emision politik ne Shqiperi, qe prej 31 gushtit 1997 nga Blendi Fevziu. Emisioni politik me i ndjekur dhe me i preferuar ne ekranet shqiptare, si arena e politikes shqiptare. E hene - E enjte LIVE ne KLAHD & TVKLAN. Të ftuar: Anjeza Shahini - Këngëtare Alketa Vejsiu - Prezantuese Zhani Ciko - Drejtor i TKOB Ardit Gjebrea - Prezantues Pandi Laco - Skenarist Bujar Kapexhiu - Regjisor, Aktor

 • desc

  Vaçe Zela - Rrjedh në këngë e ligjërime

  Një nga dy këngët që fitoi çmimin e dytë në festivalin e 19 të Këngës në RTSH Muzika: Feim Ibraimi Teksti: Gjoke Beci, Dhjetor 1980

 • desc

  Vace Zela - Djaloshi dhe Shiu

  AlbatradePlus (c)

 • desc

  kenga e shoferit dhe e rakis.mp4

  kenge shkodrane

 • desc

  JUSTINA ALIAJ INTERVISTA ABCNEWS

  JUSTINA ALIAJ INTERVISTA ABCNEWS

 • desc

  Anita Bitri -Bijës Sime

  Anita Bitri "Bijës Sime". Këtë këngë Anita ja kushton vajzës së saj të dashur dhe që e adhuronte aq shumë Siborës së mrekullueshme. Por gjithashtu në këtë këngë Anita përshkruan ndjenjat e bukura që çdo nënë ka për bijën e vet. Këtë këngë do ta gjeni në Albumin Çdo gjë është e mundur. Albumi Çdo gjë është e mundur është frut i fantazisë së Anita Bitrit. Nuk do ta ekzagjeronim nëse do të thoshim se ky album është një pasqyrë reale e jetës së Anitës. Çdo gjë që e rrethonte çdo gjë që shikonte dëshirat, ndjenjat, bota e saj e brendshme shpirtërore janë përcjellë me anë të tingujve të mrekullueshëm dhe teksteve të këngëve. Albumin Çdo gjë është e mundur mund ta gjeni dhe ta shkarkoni for free në faqen: www.anitabitri.com

 • desc

  Top Story - Enver Hoxha

 • desc

  Nënë moj do pres gërshetin

  Kënduar ng Anjëza Shahini që 80 vjetorin e Avni Mulës

 • desc

  Vace Zela - Lemza

  AlbatradePlus (c)

 • desc

  KENGA E MARINARIT

  KENGA E MARINARIT

 • desc

  Danza albanese - balli albanesi

  Danza albanese - balli albanesi BALLI TRADIZIONALI ALBANESI

 • desc

  Debati në Channel One, rrëfehet Teuta Hoxha, jeta ime si nuse e ish Diktatorit Enver Hoxha

 • desc

  Mariza Ikonomi & Erjon Korini - Edhe Fati Qan

  Dedikim [29.04.2011]

 • desc

  Justina Aliaj - Ne Ekranin e Televizorit

  Muzika Agron Xhunga Festivalin e 11-te te Kenges ne RTVSH, Dhjetor, 1972. Ne ekranin e televizorit Kishe dale mes shokeve edhe ti. Hapa syte, hapa kraharorin, Rri n'ekran i dashur, thoshja, rri. Une te ndiqja me sy, Por ti mes shokeve prane. Si te vija aty Tek ti n'ekran? Ti mes shokeve te tu Te mire dhe duararte. Ne ekran po flisje per pune, Si ne repart. Si te vija thoshja edhe une Rri n'ekran i dashur, rri me shume Ti mes shokeve mendja s'te shkon, O o o, Se une n'ekran te ndjek. Syte e mija mbeten tek ty, Por ti shpejton dhe syte s'mi kthen. Ne ekranin e televizorit Kishe dale mes shokeve edhe ti. Ah nje kamer, t'me merrte dhe mua Ta shikoj si une e veshtroj. Une te ndiqja me sy....

 • desc

  vace zela---kenget e vendit tim

  popullore te vjetra

 • desc

  Agon Channel - Rrethuar - Ardit Gjebrea

  Rrethuar eshte nje program I cili vjen ne ekranin e Agon Channel nje here ne jave ne prime time. Ne qender gjendet gjithnje nje personazh I cili mund te jete nje kengetar,sportist,aktor,politikan,studiues,moderator televiziv, gazetar etj, i cili rrethohet  per gati nje ore nga gazetare te perzgjedhur te Agon Channel. Keta te fundti do ti bejne pyetje te ndryshme per te marre pergjigjet e deshiruara nga I rrethuari.

 • desc

  festivali i kenges rtsh 87-kenga: alo alo -grupi i te rinjve

 • desc

  LINDITA THEODHORI. Thuaj te Dua.

  Lindita Theodhori...Thuaj Te Dua.Realizuar ne qytetin e VLORES.

 • desc

  VACE ZELA - O KENGET TONA -Interpertim ne kulmet e shkelqimit te saje.

 • desc

  Canzone Albanese.wmv

  Un mio arrangiamento di una canzone popolare albanese contenuta in un album, colonna sonora dello spettacolo teatrale per ragazzi "Io sono Tu sei", tratto dall'omonimo libro di Giusi Quarenghi. con LISA DE LEONARDIS, IRIDA MERO E MARIO FRACASSI ideazione e regia MARIO FRACASSI musiche di SAILORLOST prodotto da FLORIAN TEATRO STABILE D'INNOVAZIONE in collaborazione con ART LAB. "L'infanzia è l'inizio della biografia di ciascuno, i bambini possono diventare biografi l'uno dell'altro, non solo per farsi nuovi amici , ma soprattutto per scoprire quel filo sottile che lega tutti quanti, al di là della paese di provenienza e della lingua." L'idea è quella di uno "spettacolo" per raccontarsi e per provare a rielaborare i vissuti dei ragazzi, un progetto che valorizzi la creatività e l'esperienza delle persone coinvolte (attori, insegnanti e ragazzi) per indagare anche in un senso nuovo l'esperienza delle nostre comunità complesse che si costruisce anche intorno a tutte le nostre storie individuali. Tutti noi sappiamo che nella situazione contemporanea, che è caratterizzata da processi di mescolanze e contaminazioni etniche, proporre ai bambini storie e forme strutturalmente diverse da quelle a cui sono abituati, offre stimoli interessanti e apre le strade dell'immaginazione. Questo lavoro sarà il frutto di una tessitura a più mani, che coinvolgerà attori, teatranti, ragazzi e insegnanti. Il risultato sarà un labirinto di storie incastrate una nell'altra che, tra realtà e fantasia, per darci un'idea del complesso mondo dei ragazzi, il loro mondo interiore fatto di nostalgie, di amarezze e di speranze, della realtà che sfuma nel sogno, fino al viaggio compiuto da questi e da molti altri ragazzi, dal paese di origine fino a noi. Lo stile oscillerà tra narrazione e rappresentazione, con prevalenza della prima per portare in scena i sogni, le fantasie e le paure dell'infanzia per un grande impegno per superarsi,per esprimersi, per vincere le paure, i condizionamenti culturali.

 • desc

  Kejsi Tola - Rrjedh në këngë e ligjërime

  Her best performance ever. Her strong voice suits this song perfect. Truly amazing. Kejsi rocks!!

 • desc

  Tonin Tershana - Kur vjen pranvera

  Modifikuar nga filmimi original i festivalit te XI ne RTSH Dhjetor 1972 Fituesja e cmimit te pare kenga "Kur vjen Pranvera" Kenduar nga Tonin Tershana Kompozitor Pjeter Gaci Teksti Fatos Arapi

 • desc

  Tefta Tashko-Koco----- Kroi i fshatit tone

 • desc

  Anita Bitri - Mos u nxito mos u gabo

 • desc

  SULLE STRADE DELL ALBANIA , ma non era il terzo mondo ?

  Lambrenedetto vi porta in giro per l'Albania quella che per molti e' il terzo mondo, guardate e meditate ....

 • desc

  PER TY ATDHE-VACE ZELA - ALBANIAN-SHQIP

  RRESPEKT PER KETE KENGETARE

 • desc

  Vaçe Zela Më ka zënë meraku

 • desc

  Këngë nga festivali i 14 në Rtsh

  "shumica për partinë, po hajt mo, se ashtu ishte koha. Sot i këndojnë zotit Sali e shokut Fatos, nesër do i këndojnë ndonjë tipi lapanjoz, e kështu meradhë...."

 • desc

  Justina Aliaj Stacioni im

 • desc

  KOZMA DUSHI - TE ME VINI PA TROKITUR HD

  █▬█ █ ▀█▀ Kozma Dushi - Sonte (Te Me Vini Pa Trokitur) [HD]

 • desc

  Barikadat e lirise v. 1981.mpg

 • desc

  Parashqevi Simaku - Gezimi i shtepise se re

  Parashqevi Simaku - Song "Gezimi i shtepise se re!" (Happy new house!) from RTSH Festivali 1983 She's a girl of my dream 3 3 3

Try Radio Station Of
Ne festivalin e 11

Share Playlist

Special Offers