Radio Station Of Ne festivalin e 11

 • desc

  Ne festivalin e 11-te te Kenges 1972 Shqipëria/Albania - Festival canzone albanese

  Ne festivalin e 11-te te Kenges 1972 Shqipëria/Albania - Festival canzone albanese

 • desc

  Këngët e festivalit të 11 në RTSH

  Të gjitha të drejtat i ruhen Autorit/ve. Lutje: Nëse këngët për një arsye apo tjetër nuk ju pëlqen, jeni të lutur të ruani kulturën ndër komente. Këto copa muzikore janë pjesë e Artit dhe Kulturës Shqiptare dhe si rrjedhojë, janë pjesë e Historisë tonë Kombëtare

 • desc

  Justina Aliaj - Stacioni i dashur

 • desc

  Vace Zela - Nene moj do pres gershetin

  Kenga fituese e fest te 15 te kenges,me muzik te Avni Mules qe edhe vete e ka kenduar ne perseritje ne ate festival

 • desc

  Opinion - Liljana Hoxha: Te vertetat e mia!

  Facebook: Emision LIVE nga Blendi Fevziu ne KLANHD & RTVKLAN

 • desc

  Vace Zela - Rruget e jetes sime .mpg

 • desc

  Shqiperi O Nana Ime

  Per te gjithe Shiptaret ane e mbane.

 • desc

  Lindita Theodhori Kafe Flora Plot me Burra

  Lindita Theodhori (also Lindita Sota) here sings Kafe Flora, an edited version of the complete Kafe Flora Plot me Burra (Flora bar filled with men) at the 11th Music festival (Festivali i 11-të) in Albania.

 • desc

  Vace Zela Djaloshi dhe shiu

  Vace Zela Djaloshi dhe shiu

 • desc

  Justina Aliaj - Jam nje vajze

 • desc

  Vace Zela - Valsi i lumturise .mpg

 • desc

  Alida Hisku - Vajzat E Fshatit Tim

  Kënga fituese e Festivalit Të 13-të Të Këngës Në RTSH, në vitin 1974 Alida Hisku - Vajzat E Fshatit Tim Kompozitori: Enver Shëngjergji Teksti: Zhuliana Jorganxhi

 • desc

  Vace Zela - Esperanza

 • desc

  Kenga e Nenes - Kozma Dushi

  Kenga e Nenes - Kozma Dushi

 • desc

  Vace Zela~Lemza

  comment/rate flm=) Vace Zela~Lemza

 • desc

  Francesk Radi bicikleta

  Francesk Radi bicikleta

 • desc

  Parashqevi Simaku-e duam lumturine

  Parashqevi Simaku-"e duam lumturine"

 • desc

  JUSTINA ALIAJ INTERVISTA ABCNEWS

  JUSTINA ALIAJ INTERVISTA ABCNEWS

 • desc

  RADIO TV SHQIPTAR 1986 tirana albania ARCHIEV

  RADIO TV SHQIPTAR 1986 VIA METEOOR SCATTER.+ INVERSIE+MOONBOUNCE+DIV. ARCHIEF TRIAX S A

 • desc

  ALBANIA SUMMER 2015 DHERMI BEACH PARTY - ALBANIAN BEACHES

  Reupload! Albania 2015 Dhermi Vlore Albanian Beaches

 • desc

  Agon Channel - Rrethuar - Ardit Gjebrea

  Rrethuar eshte nje program I cili vjen ne ekranin e Agon Channel nje here ne jave ne prime time. Ne qender gjendet gjithnje nje personazh I cili mund te jete nje kengetar,sportist,aktor,politikan,studiues,moderator televiziv, gazetar etj, i cili rrethohet  per gati nje ore nga gazetare te perzgjedhur te Agon Channel. Keta te fundti do ti bejne pyetje te ndryshme per te marre pergjigjet e deshiruara nga I rrethuari.

 • desc

  Enver Hoxha Private Life

 • desc

  Enver Hoxha - Shqiperia e Enver Hoxhes

 • desc

  Filmime te rralla me ngjyra! Shqiperia Albania 1978 www.saranda.tv

  Filmime te rralla me ngjyra te Shqiperise te viteve 1978! Eksluzive nga studio del bianco!

 • desc

  Vace Zela - Valsi i Lumturise

 • desc

  Vaçe Zela - Kënga në fundin e filmit Fillim i Vështirë

  Kenga qe mbyll filmin Fillim i Veshtire Interpreton Vace Zela Vargjet Gjoke Beci

 • desc

  Vaçe Zela - Shqiponjë E Lirë

  Kënga fituese e Festivalit Të 5-të Të Këngës Në RTSH, në vitin 1966 Vaçe Zela - Shqiponjë E Lirë Kompozitori: Pjetër Gaçi Teksti: Ismail Kadare

 • desc

  ARTIOLA & PONI - FOL SHQIP

  Music: Artiola Toska Lyrics: Artiola Toska Arrangement: Alban Furtuna Video: Supersonic Production & Alexander Publishing : Super Sonic Shpk All Rights Reserved (P) & (C) Super Sonic Shpk www.super-sonic.tv 2013

 • desc

  festivali i kenges rtsh 87-kenga: alo alo -grupi i te rinjve

 • desc

  Justina Aliaj - Ne Ekranin e Televizorit

  Muzika Agron Xhunga Festivalin e 11-te te Kenges ne RTVSH, Dhjetor, 1972. Ne ekranin e televizorit Kishe dale mes shokeve edhe ti. Hapa syte, hapa kraharorin, Rri n'ekran i dashur, thoshja, rri. Une te ndiqja me sy, Por ti mes shokeve prane. Si te vija aty Tek ti n'ekran? Ti mes shokeve te tu Te mire dhe duararte. Ne ekran po flisje per pune, Si ne repart. Si te vija thoshja edhe une Rri n'ekran i dashur, rri me shume Ti mes shokeve mendja s'te shkon, O o o, Se une n'ekran te ndjek. Syte e mija mbeten tek ty, Por ti shpejton dhe syte s'mi kthen. Ne ekranin e televizorit Kishe dale mes shokeve edhe ti. Ah nje kamer, t'me merrte dhe mua Ta shikoj si une e veshtroj. Une te ndiqja me sy....

 • desc

  LINDITA THEODHORI. Thuaj te Dua.

  Lindita Theodhori...Thuaj Te Dua.Realizuar ne qytetin e VLORES.

 • desc

  Festivali i këngës popullore 1976

  Me pjesëmarrjen e mrekullueshme të të madhit Sandër Prosi sidhe - të mrekullueshmes Vaçe Zela

 • desc

  vace zela---kenget e vendit tim

  popullore te vjetra

 • desc

  Albania, La storia

  Un documentario del Cinecittà Luce Spa che racconta la storia d'Albania dagli anni 1890 a 1990

 • desc

  Tonin Tershana - Kur vjen pranvera

  Modifikuar nga filmimi original i festivalit te XI ne RTSH Dhjetor 1972 Fituesja e cmimit te pare kenga "Kur vjen Pranvera" Kenduar nga Tonin Tershana Kompozitor Pjeter Gaci Teksti Fatos Arapi

 • desc

  PER TY ATDHE-VACE ZELA - ALBANIAN-SHQIP

  RRESPEKT PER KETE KENGETARE

 • desc

  Vaçe Zela me këngën Natën vonë dhe Lindita Sota me këngën Vajzat

  Sekuencë nga Festivali i 11 i Këngës në RTSH. Dokumetar i vitit 1973, prodhim i Kinostudios me regji të Donika Muçit, Operatorë: Ilia Terpini, Saim Kokona, Bardhyl Martiniani. Vaçe Zela me këngën "Natën vonë" dhe Lindita Sota me këngën "Vajzat".

 • desc

  Françesk Radi & Mariza Ikonomi - Telefonatë zemrash

  Fest 94 (Festivali i 33-të i Këngës në RTSH)

 • desc

  Sherif Merdani Duart e tua

  Kenduar ne festivalin e 11-te

 • desc

  Këngë nga festivali i 14 në Rtsh

  "shumica për partinë, po hajt mo, se ashtu ishte koha. Sot i këndojnë zotit Sali e shokut Fatos, nesër do i këndojnë ndonjë tipi lapanjoz, e kështu meradhë...."

 • desc

  Kejsi Tola - Rrjedh në këngë e ligjërime

  Her best performance ever. Her strong voice suits this song perfect. Truly amazing. Kejsi rocks!!

 • desc

  Ema Murati - Kenga e gjyshes

 • desc

  Parashqevi Simaku - Gezimi i shtepise se re

  Parashqevi Simaku - Song "Gezimi i shtepise se re!" (Happy new house!) from RTSH Festivali 1983 She's a girl of my dream 3 3 3

 • desc

  Canzone Albanese.wmv

  Un mio arrangiamento di una canzone popolare albanese contenuta in un album, colonna sonora dello spettacolo teatrale per ragazzi "Io sono Tu sei", tratto dall'omonimo libro di Giusi Quarenghi. con LISA DE LEONARDIS, IRIDA MERO E MARIO FRACASSI ideazione e regia MARIO FRACASSI musiche di SAILORLOST prodotto da FLORIAN TEATRO STABILE D'INNOVAZIONE in collaborazione con ART LAB. "L'infanzia è l'inizio della biografia di ciascuno, i bambini possono diventare biografi l'uno dell'altro, non solo per farsi nuovi amici , ma soprattutto per scoprire quel filo sottile che lega tutti quanti, al di là della paese di provenienza e della lingua." L'idea è quella di uno "spettacolo" per raccontarsi e per provare a rielaborare i vissuti dei ragazzi, un progetto che valorizzi la creatività e l'esperienza delle persone coinvolte (attori, insegnanti e ragazzi) per indagare anche in un senso nuovo l'esperienza delle nostre comunità complesse che si costruisce anche intorno a tutte le nostre storie individuali. Tutti noi sappiamo che nella situazione contemporanea, che è caratterizzata da processi di mescolanze e contaminazioni etniche, proporre ai bambini storie e forme strutturalmente diverse da quelle a cui sono abituati, offre stimoli interessanti e apre le strade dell'immaginazione. Questo lavoro sarà il frutto di una tessitura a più mani, che coinvolgerà attori, teatranti, ragazzi e insegnanti. Il risultato sarà un labirinto di storie incastrate una nell'altra che, tra realtà e fantasia, per darci un'idea del complesso mondo dei ragazzi, il loro mondo interiore fatto di nostalgie, di amarezze e di speranze, della realtà che sfuma nel sogno, fino al viaggio compiuto da questi e da molti altri ragazzi, dal paese di origine fino a noi. Lo stile oscillerà tra narrazione e rappresentazione, con prevalenza della prima per portare in scena i sogni, le fantasie e le paure dell'infanzia per un grande impegno per superarsi,per esprimersi, per vincere le paure, i condizionamenti culturali.

 • desc

  Justina Aliaj Stacioni im

 • desc

  Vace Zela - Gjyshes

  AlbatradePlus (c)

 • desc

  PALLATI 176 - A.GJEBREA & J.ALIAJ NGA VESHTRO.COM

  PALLATI 176 KENDUAR NGA ARDIT GJEBREA DHE JUSTINA ALIAJ. Teksti Ketu ne dritare, jo me nuk do te rri. Dhe ne stacion, jo me nuk do te pres. Ja maji erdhi perseri, dhe mbi supe na ulet me dashuri. Kjo dite e kalter te zgjoi kete mengjes, po c'te jete valle, c'ka zemra qe m'troket. Ne eshte vesa, syte e mi, dhe ne eshte kenge jemi une e ti. Eja, eja e dashur ti kengen ma degjo, sot maji i qeshur na mbushi zemrat o. Tek nje blir a nje mimoze, mbeti endrra e dashurise, eja, eja e dashur drejt lumturise. Ketu ne dritare, jo me nuk do te rri. Dhe ne stacion, jo me nuk do te pres. Ja maji erdhi perseri, dhe mbi supe na ulet me dashuri. Kjo dite e kalter te zgjoi kete mengjes, po c'te jete valle, c'ka zemra qe m'troket. Ne eshte vesa, syte e mi, dhe ne eshte kenge jemi une e ti. Eja, eja e dashur ti kengen ma degjo, sot maji i qeshur na mbushi zemrat o. Tek nje blir a nje mimoze, mbeti endrra e dashurise, eja, eja e dashur drejt lumturise. la la la la, lalalalalala la la la la, lalalalalala

 • desc

  MIRDITA EDEN -SINFONIA E NENES - kendon SHERIF MERDANI

 • desc

  Anita Bitri - Lulet e majit i çel ne janar. Muzika Vladimir Kotani. Teksti Arben Duka.

  Koncerti i pranveres 1990. Kenga eshte kenduar me 2.4.1990 ne Koncertin e Pranveres. Ketu Anita Bitri shoqerohet nga dy kengetare: A. Demiri dhe D. Diko "Në çdo vit që kalonte, Anita shihej si një rrezik i madh për marrjen e çmimeve, sepse nga kënga në këngë, nga viti në vit, konfirmohej si një këngëtare pa të cilën festivali nuk kishte kuptim." Shkeputur nga faqja: www.anitabitri.com

 • desc

  How Albania Became Europes Rubbish Tip

  Land of Waste - "For me, a normal situation would have been in school studying books instead of studying bins" Subscribe to Journeyman for news and science reports every weekday: For downloads and more information visit: Albania is slowly sinking under the weight of Europe's waste. This report investigates an industry of waste that is both necessary for survival, yet a threat for many Albanians. For how long can it continue? "For us, the Roma, it is our only work, because nobody will hire us", says Renato, a scavenger earning half the average national wage. In the "dustbin of Europe", countries such as Serbia, Slovenia and Russia dump their scrap in vast quantities. Yet Albania's infrastructure is insufficient for dealing with this often toxic waste. Despite efforts to restrict imports, waste continues to enter under the guise of "raw material". In towns such as Elbasan, home to a large metallurgical plant, the poor control on the industry is beginning to destroy the health of its workers. As one doctor describes, "On one hand, the community has been here for a long time, and needs work. But on the other, it cannot afford the sacrifice". Wild Angle - Ref 6326 Journeyman Pictures is your independent source for the world's most powerful films, exploring the burning issues of today. We represent stories from the world's top producers, with brand new content coming in all the time. On our channel you'll find outstanding and controversial journalism covering any global subject you can imagine wanting to know about.

 • desc

  Myfarete Laze - Flakë e borë

  Këngë nga emisioni i TVSH koha në pentagramin tim Muzika: Tish Daija Teksti: Llazar Siliqi, viti 1989

Try Radio Station Of
Ne festivalin e 11

Share Playlist

Special Offers